Výlet do Telče a Slavonic

10. 11. 2020


Dneska bych vás chtěla vzít na výlet do Telče a Slavonic, kam jsme vyrazili v září z chalupy, odkud to máme kousek. Jen je tam vždycky tolik práce, že ty výlety vůbec nestíháme. A já moc nestíhám ani to psaní článků, ale snad se polepším a můžete to brát jako inspiraci na jarní výlety, snad už jim doba bude přát víc. 

V Telči jsme už byli několikrát, hodně jsme sem jezdívali hlavně v době, kdy jsme trávili na chalupě prázdniny, to jsme tu byli každé léto. Moc doporučuji pořad Národní klenoty, hlavně tento díl právě z Telče, kde ke konci jsme dokonce i vidět, to jsme tu byli zrovna na výletě na kolech. :)) Tentokrát jsme se prošli po renesančním náměstí a parku, zámek byl bohužel zavřený, jinak se dalo vždycky jít na nádvoří a do zahrady. 


Na kávu jsme se zastavili v Bistro Café Friends v ulici Palackého hned pod věží. Tip jsem našla v Gastromapě, kafe měli dobré, jen z dortíku jsme byli malinko zklamaní. A to kavárenské povalečství musíme s Aničkou ještě trochu vypilovat, zatím je to spíš ve stylu chyť mě, jestli to dokážeš. :))


Druhý den jsme vyrazili do Slavonic. Renesanční náměstí tu mají hned dvě, my už tady taky byli i dřív, tak můžu doporučit místní podzemí. Jeho prohlídka je docela adrenalinový zážitek a rozhodně není vhodná pro lidi trpící klaustrofobií. Nejprve vyfasujete pláštěnku a gumáky, protože podzemí je odvodňovací systém a pořád tu protéká voda a hlavně je to jedno nejmenších veřejnosti přístupných podzemních prostor. Průměrný rozměr chodeb je zhruba 150 cm na výšku a 50 cm na šířku, na mnoha místech je ale o dost menší, tak kromě chůze v předklonu, jsme tu lezli i po čtyřech. Zážitek. :)) 


Jinak se u nás procházky v poslední době odehrávají v trochu pomalejším tempu než dřív, hlavně když už to Ani v kočárku nebaví a nejradši chodí za ním. 


Na kávu jsem si vyhlídla Kafe a hrnky a můžu jenom doporučit. Moc dobré kafe i dezerty, v přední části si můžete namalovat hrnek nebo nějaký hotový koupit a v zadní části je samotná kavárna s moc příjemným balkonem-zahrádkou orientovanou do odpoledne slunného vnitrobloku.


Cestou ze Slavonic jsme si zajeli ještě k řopíkům. V lese kousek od Slavonic totiž leží pevnostní areál, kde jsou zachovalé bunkry z počátku druhé světové války, které nakonec nebyly vůbec použité. Mají tu i ukázky protitankových a protipěchotních zátaras, vše doplněné naučnou stezkou a informačními tabulemi se spoustou fotek. A když dorazíte během otevírací doby, můžete se podívat i do dvou plně vybavených a vyzbrojených bunkrů. My jsme dorazili večer, tak jsme si jen prošli menší okruh a zase jeli.Kousek od Slavonic je i zřícenina Landštejn, tam jsme byli už dřív, tu můžu na výlet taky doporučit!
Byli jste ve Slavonicích a okolí? Co se vám nejvíc líbilo? Já už si naplánovala, jak si sem (až bude Anička větší) přijedeme namalovat vlastní hrnky. Jestli ji to bude bavit netuším, ale mě určitě. :)) 

Krásné ještě chvilku podzimní dny! Eva
//foto moje © gathermoments

Mohlo by se vám také líbit:

0 komentářů

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)