Deodoranty Honestly pHresh

7. 12. 2019


Když jsem od holek z eshopu Ladybio.cz dostala nabídku na testování deodorantů Honestly pHresh, řekla jsem si proč ne, ráda vyzkouším přírodní deodoranty a navíc takové, které prý i fungují. Přišel mi hezky zabalený balíček s papírovou výplní (žádné plasty, to já ráda) a dvěma deodoranty - tuhým Tropical Blossom a deodorantem ve spreji Plumerie & Monoi.


Proč jsou deodoranty lepší než antiperspiranty asi všichni víme. Obecně platí, že čím více se člověk potí, tím lépe funguje zdravá látková výměna. Bránit tělu v pocení, proto není dobré řešení. Navíc antiperspiranty obsahují těžké chemické složení, které může být pro pokožku agresivní. Spolu s holením podpaží může být vaše pokožka citlivá, podrážděná a může vést k nehezkým vřídkům a kožním problémům. Antiperspiranty také obsahují hliníkové složky a těžké umělé parfémy, u kterých byly prokázány souvislosti s rakovinou prsu.


Podle popisu v eshopu deodoranty Honestly pHresh slibují složení bez parabenů, hliníku, lepku, ropy, propylenglykolu a umělých barviv. Navíc by prý měly umět zpomalit růst chloupků. Hlavní složkou deodorantu je bambucké a kakaové máslo a účinný enzym, který zabraňuje bakteriím šířit zápach. Přírodní extrakty z aloe vera, kokosového oleje a dalších BIO látek vytváří pečující konzistenci, která udržuje přirozené pH, zklidňuje a hydratuje pokožku.
A jaké jsou? Začnu tím tuhým Tropical Blossom. Tady mi trochu vadí to plastové balení, i když chápu, že je to pro výrobce asi jednodušší než hledat nějaké přírodnější alternativy. Vůně je výrazná, připomíná mi tropické opalovací krémy, podle popisu vůně kombinuje jemné tóny plumérie a ylang ylang. Takže pro mě je vůně příjemná, připadám si pak trochu jako u moře. :))

Ze začátku se mi deodorant zdál dost tuhý, ale tělesným teplem se rozpouští a jde pak snadněji nanášet. Příjemné je taky pečující složení (na prvním místě bambucké máslo), které ale není lepivé a na kůži je příjemné. Vůně vydrží dlouho a zdá, že opravdu funguje, i když ta správná zátěž přijde až v letních parnech. Teď v zimě je pro mě ale naprosto dostačující a po ranním nanesení mi vydrží opravdu celý den, ještě večer ji z podpaží trochu cítím. A zpomalení růstu chloupků zatím nepozoruji, na to ho asi používám moc krátce.
Deodorant ve spreji Plumerie & Monoi je mi malinko sympatičtější svým obalem, ale zase moc nemám ráda, jak mi po šplíchnutí teče z podpaží dolů. Obsahuje esenciální olej z gardénie a plumérie a je vhodný k nanesení na celé tělo i k osvěžení oblečení a bot. Co se týká výdrže a vůně, řekla bych, že je srovnatelný s tím tuhým. I když u mě tedy vítězí ten tuhý, ale jen proto, že mám tento druh aplikace prostě radši.

Zkoušeli jste tyto deodoranty? Nebo máte jiné oblíbence?

Mějte se krásně! Eva
//foto moje ©gathermoments

  • Sdílet:

Mohlo by se vám také líbit:

0 komentářů

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)