Ao Nang: Tiger temple a národní park Khao Phanon Bencha /Thajsko

28. 6. 2017


V našem ubytování (což bylo mimochodem jedno z nejhezčích a největších pokojů, co jsme měli a dokonce s úplně luxusní snídaní!) jsme si půjčili skútry a vyrazili na výlet na Tiger temple a do národního parku Khao Phanon Bencha.

Tiger temple je kousek za městem Krabi, nakonec jsme i tu místní thajskou dopravu nějak zvládli. :)) Do chrámu se neplatí žádné vstupné, ale je dobré mít zahalená ramena a kolena, pokud jste žena. U mužů jsou kraťasy a tričko v pořádku. Nejprve jsme si prohlédli chrám v jeskyni, kde prý dřív opravdu byli tygři, ale teď už se prý nemusíme bát.
Následovala cesta na vrchol - 1237 schodů. Počet schodů by ani tak problém nebyl, jen některé byly vysoké, jak naše tři (na nějaké normy nebo Lehmanův vzorec se tu nehraje) a i když nahoře teda byla vyhlídka opravdu krásná, takhle zpocená jsem asi ještě nikdy nebyla a když se mi příchodu dolů začaly samy od sebe klepat lýtka, nebylo to úplně příjemné! No opravdu zážitek, lýtka mě bolela ještě pár dní potom. Hlavně thajská masáž druhý den nebyla na bolavá lýtka úplně dobrý nápad. Pokud byste se sem někdy chystali, vezměte si hlavně tolik vody, co unesete. Nakonec jsme výstupem strávili skoro hodinu. Ale ten výhled na okolní mogoty a městečko určitě Krabi stojí za to!Pak už jsme na skútru pokračovali dál do národního parku Khao Phanon Bencha, kam jsme dorazili hodinu před zavíračkou. Musím říct, že tohle byla jedna z věcí, která se mi v Thajsku líbila nejvíc, koupání ve vodopádu! Konečně voda, která trochu osvěží (ne jak to přehřáté moře :))!

Krátká procházka džunglí s obrovskými stromy, jak z nějakého prehistorického filmu, a pak už vodopád Huay toh . Prostě paráda!Cestou zpátky na ubytování jsme se ještě zastavili na pláži Klong Muang, udělali pár fotek se západem slunce a pak už vyrazili na jídlo a úplně utahaní do hajan.


Mějte se krásně! Evi
//foto moje © gathermoments

Mohlo by se vám také líbit:

0 komentářů

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)