Víkend v Benátkách 2018

28. 9. 2018


Po loňské pauze jsme letos s kamarádkou opět vyrazily na Bienále do Benátek. A i když jsem tam byla už posedmé, je strašně těžké Benátky nefotit. :)) Kdyby vás zajímaly minulé návštěvy Benátek, můžete mrknout na fotky z roku 2014, 2015 a 2016.

Jely jsme opět autobusem RegioJet do Mestre a do Benátek potom jednu zastávku vlakem, tentokrát jsme si ale prostudovaly nedělní odjezdy zpátky, takže jsme do Mestre přijely včas, ne jak minule. :))

Ubytování jsme měly na malé soukromé loďce v přístavu Sant'Elena až za Giardini. Bylo to moc fajn, protože jednak jsme se vyhly největším davům turistů kolem San Marca, bylo to netradiční a stylové a ještě stálo stejně jako nejlevnější hostel. Hostitel Bruno byl moc fajn a dokonce jsme dostaly láhev domácího prosecca. Ubytování jsme si rezervovali pres Airbnb, pokud byste rádi slevu 725 Kč na svůj první pobyt, objednejte přes tento odkaz (já dostanu kredit 375 Kč a budu moci zase někam vyrazit :)). Loď Praticu, kde jsme bydleli, najdete pod tímto odkazem, i když mi přijde, že už malinko zdražila. Bruno má ale loděk víc a některé i větší, jen to není ubytování moc vhodné do zimy nebo velkého vedra.

Na jídlo jsme si tradičně davaly pizzu do krabice (Margarita za 5 euro, doporučuju C'e Pizza e Pizza kousek od Arsenale i San Marca) nebo pečivo s prosciuttem a sýry. A bylo to moc fajn! Jako vždycky. :))
A příště vás vezmu na bienále, důvod, proč se sem pořád vracíme!

Mějte se moc krásně! Eva
//foto moje ©gathermoments

Mohlo by se vám také líbit:

4 komentářů

 1. Evi, krásné fotky jen se kochám a vzpomínám....to ubytování je fakt zajímavé-díky za tip..... Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc děkuju! Bydlení na lodi je pro nás tak trochu exotika, tak to bylo moc fajn :))

   Vymazat
 2. Nádherné fotky. Benátky si moc přeji vidět.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! Benátky jsou kousek, na víkendový výlet ideální ;))

   Vymazat

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)