4 denní výlet za rakouskými jezery - Hallstatt, Bad Ischl, St. Wolfgang, Attersee, Altaussee, Traunsee a zámek Ort

9. 8. 2018


Dneska mám pro vás pokračování našeho rakouského výletu. Z údolí Wachau a Linze jsme zamířili k jezerům kousek od Salzburgu.


JEZERO ATTERSEE
Druhou noc jsme se probudili právě u jezera Attersee, nasnídali jsme se nad kostelíkem v městečku Steinbach, rychle jsme od silnice koukli na jezero a uháněli k Hallstattu.HALLSTATT A JEZERO HALLSTÄTTER SEE
Hallstatt je krásné malebné městečko na břehu jezera Hallstätter See a jako správná památka UNESCO je plný Asiatů s foťáky a selfie tyčkami. kromě nich tam byla taky spousta Čechů, za což mohl asi červencový prodloužený víkend. Kromě dřevěných alpských domečků s muškáty v oknech si tu můžete půjčit loďku a projet se po jezeře nebo využít vyhlídkových plaveb. Proslulé jsou také nálezy z místního pohřebiště, podle kterých je pojmenováno celé Hallstattské období z nejstarší doby železné.

My se vydali na vyhlídku Skywalk "Welterbeblick". Můžete sem vyjet lanovkou za 16 euro za zpáteční jízdenku nebo vyšlapat po svých jako my. A jako bonus se cestou můžete mrknout na vodopád. Od horní stanice je to jen kousek ke vstupu do solných dolů Salzwelten Hallstatt. Poslední prohlídka začínala o půl páté a tu jsme bohužel tak akorát prošvihli. :((

ALTAUSSEE
U jezera Altaussee jsme strávili třetí noc v tom nejhezčím kempu, v jakém jsem kdy byla: Temel camping. Moc milá paní majitelka, hezké a čisté sociálky, kousek k jezeru a ten výhled! Pokud budete shánět nocleh, moc doporučuju!

Ráno jsme se vydali na krátkou procházku k jezeru Altaussee a pak uvažovali o výletu na Dachstein a vyhlídky s visutým mostem. Podle webkamery ale byla celá hora v mraku, tak jsme nakonec zůstali v údolí.

BAD ISCHL
Cestou zpátky domů jsme se zastavili v lázeňském městečku Bad Ischl, které mě teda moc nenadchlo. Kromě solných lázní je tu ještě Císařská vila, bývalé letní sídlo Františka Josefa I. a jeho manželky Sissi. Za vstupné do parku u vily tu chtějí € 5,10, pokud půjdete i do vily, tak zaplatíte rovnou 15 euro na osobu, takže vilu jsme vynechali a zamířili radši ještě do St. Wolfgangu.ST. WOLFGANG A JEZERO WOLFGANGSEE
St. Wolfgang je další z řady malebných městeček na březích jezer. Bylo tu taky o poznání živěji než v Bad Ischlu a spousta turistů. Centrum je tu malinkaté, malebné a v přístavišti si můžete vypůjčit loďku.
TRAUNSEE, GMUNDEN A ZÁMEK ORT
Poslední zastávkou bylo městečko Gmunden u jezera Traunsee a malebný zámeček Ort, ke kterému vede 123 metrů dlouhý most. My přijeli až večer, tak jsme si zámek prohlédli jen zvenku, ale když přijedete dřív můžete za pár eur vyrazit na prohlídku interiérů.A pak už následovala dost dlouhá cesta zpátky do Brna, kam jsme dorazili až v noci. Asi mě nikdy nepřestane fascinovat rozdíl mezi stavem českých a rakouských silnic, kdy po přejetí hranic zpátky k nám, bylo jasné, kde jsme. :)) Za celé čtyři dny, co jsme po Rakousku jezdili, jsme potkali jen jednu objížďku a jeden opravovaný most. Všechny silnice, i ty uzounké nahoře v horách, byly ve skvělém stavu...škoda, že u nás na to ještě nepřišli, že občas se vyplatí si za kvalitu připlatit.

Mějte se krásně! Evi
//foto moje ©gathermoments

  • Sdílet:

Mohlo by se vám také líbit:

0 komentářů

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)