Projížďka Havanou /Kuba

17. 7. 2016

S těmi kubánskými články vás napínám už pěkně dlouho, já vím! Mám s nimi totiž velké problémy, nevím, které fotky z té spousty vybrat! :)) Článek o Havaně jsem proto rozdělila na dva, abych vám fotky mohla ukázat všechny. V tom dnešním vás vezmu na projížďku místním tradičním americkým kabrioletem a v tom příštím zase na pěší procházku po staré Havaně. A fotek bude velká spousta. :))


Vyrazili jsme od Muzea revoluce.
Kolem Kapitolu přes Paseo de Martí.Všude se to hemží starými nablýskanými auty, která slouží jako taxi pro turisty. Tyhle staré bouráky ale najdete na celém ostrově, jen ty vesnické nejsou tak udržované a přepravují se s nimi sami Kubánci.


Vynechat jsme nemohli ani známý bar El Floridita, kam chodil Ernest Hemingway na daiquiri.Cesta končila na obrovském Náměstí revoluce se 109 metrů vysokým pomníkem Josého Martí. Na protější straně pokrývá celou stěnu ministerstva vnitra železná socha Che Guevary se slovy "Hasta la Victoria Siempre" („Až do konečného vítězství.“).
To na ministerstvu komunikace najdete sochu Camila Cienfuega, který bývá často zaměňován za Fidela Castra s nápisem "Vas bien, Fidel".


Tak snad se vám projížďka líbila! Mějte se krásně a užívejte si léta! Evi
//foto moje ©gathermoments

 • Sdílet:

Mohlo by se vám také líbit:

12 komentářů

 1. Krásné fotografie:) Do Kuby bych se také jednou ráda podívala..
  BLOG Corculum♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štěpánko, moc děkuji! Kuba je krásná, na výlet určitě doporučuji :))

   Vymazat
 2. Parádní projížďka, líbila se mi moc ;-).
  V.

  OdpovědětVymazat
 3. Na Kube jsme byli pred par lety slavit prelom roku a byla to jedna z nasich nej dovolenych. Rada jsem se tam s tvym vypravenim a fotkama zase vratila ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak na Silvestra to tam muselo být moc fajn! Krásný den! :))

   Vymazat
 4. Evi, to jsou nádherný fotky. Slintám a chci tam jet. :) Co jste si dali v baru dobrého? Krásný den, Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi, moc díky :)) V tomto jsme si nic nedali, jen jsme projeli okolo. Ale v těch ostatních jsme to napravili, kubánský rum i koktejly jsou opravdu skvělé :))

   Vymazat
 5. Naši boli takto na Kube presne pred rokom a ja im toto prevážanie sa vo veteránoch dodnes závidím. Musí to byť nádherné! :) teším sa na ďalší článok!

  LadyinBlack

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amy, jojo, bylo to super...a další články budou! :))

   Vymazat

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)