Přírodní park Ötscher a vodopád Lassingfall

21. 7. 2016


Druhý den našeho výletu do Rakouska jsme zamířili na skok do přírodního parku Ötscher, cílem byly vodopády Lassingfall. Vydali jsme se podle téhle trasy na webu turistika.cz. Vyrazili jsme od návštěvnického centra ve vesnici Wienerbruck u jezera Stausee. První část je spíš rovinatá a minuli jsme jeden menší vodopád, kolem říčky Lassinbach a dlouhého vodopádu Lassingfall jsme sestoupali zhruba 200 výškových metrů až do soutěsky a rozcestí u vodní elektrárny na řece Erlauf. Zpátky na parkoviště jsme se vydali stejnou cestou, ale jde to i třeba přes hřeben tudy.


Pokud byste se sem taky rádi vypravili, mrkněte na web přírodního parku Ötscher, kde najdete i doporučené trasy různé délky (ve spodní části téhle stránky) a vystoupat odtud můžete i přímo na vrchol hory Ötscher. Stezka je krásně upravená, v neschůdných místech jsou dřevěné chodníčky a mosty. Za vstup do národního parku se platí 2 €, děti 1 €, ale myslím, že to stojí za to! :))
Vyrážíte někdy taky na výlety do přírody? Budu moc ráda, pokud mi doporučíte vaše oblíbené trasy! :)) 
Mějte se krásně a užívejte si léta! Evi
//foto moje ©gathermoments

Mohlo by se vám také líbit:

5 komentářů

 1. Evi, většinu míst, která popisujete v Rakousku osobně znám, já ráda výletím jak v přírodě, tak třeba zámecké zahrady a vše, co je krásné ( zahrady v Tullnu? ), městečka s hradem na kopci a s historickými budovami... viz můj blog trvalkadahlia.blog.cz
  Vy ale máte výhodu a to velkou: za mého mládí jsme toho moc nemohli a nyní se nedá vše dohnat, ale snaha je! Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, děkuji za tipy, na blog určitě mrknu, pořád sbírám inspiraci, kam se ještě vydat :)) Mějte se krásně!

   Vymazat
  2. Evi, děkuji, cestování zdar a hlavně! - ve zdraví se vrátit... pa Jiřina z N.
   jo a všude vám to moc sluší!

   Vymazat
  3. Moc děkuju :)) Tak ať se vám na cestách líbí!

   Vymazat
 2. Jo a v Brně mám kamarádku,
  ( bydlí ve Francouzské ul. ), heč. hihi
  Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)