PÁLAVA /TIP NA VÝLET

15. 8. 2015


I když se momentálně nacházím někde na cestě do Říma, mám pro vás pokračování víkendového výletu z Jižní Moravy. Po vinařské sobotě jsme měli v neděli v plánu trochu turistiky. Původně jsme chtěli jít z Pavlova přes Pálavu do Mikulova, když jsme se ale v neděli probudili za vydatného deště, plány jsme přehodnotili. Nakonec jsme se vydali autem do Klentnice, kde sídlí vyhlášené Café Fara. Restauraci s kavárnou jsme ale tentokrát nenavštívili, tak to bohužel nemůžeme posoudit (ale už to prý není, co to bývalo).Z Klentnice jsme se vydali po modré turistické značce kolem zříceniny kaple sv. Antonína, skalních útvarů Trůn, Špunt a Martinka k rozcestníku Nad Soutěskou a odtud zase zpátky po červené do Klentnice. Chtěli jsme se podívat také na Sirotčí hrad a Stolovou horu, ale plány nám kazily dešťové přeháňky, takže jsme hodně času strávili čekáním pod stromy, až přestane pršet. :) I tak to byla moc příjemná procházka s nádhernými výhledy do okolí a na Nové Mlýny.

Skvělou vychytávkou na plánování výletů je nová funkce Plánovač výletů od seznamu na mapy.cz, kde si můžete zvolit výchozí bod a délku a mapy vám samy vyplivnou různé varianty tras pro pěší, ale i pro cyklisty. Navíc ještě zvýrazní zajímavá místa s informacemi o nich a najdete tu i výškový profil trasy. A funguje to i ve městě, nejen v přírodě. Znáte? :)
Mějte se krásně! Evi
//foto moje ©gathermoments

Mohlo by se vám také líbit:

11 komentářů

 1. Moc pěkné fotky, taky jsem tam před pár týdny byla. Udělali jsme si jednodenní túru z Dolních Věstonic až do Mikulova. :) V Klentnici jsme měli pauzu, bohužel Kafé Fara byla přecpaná, takže jsme se nevešli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brunwen, moc díky! My jsme taky něco takového měli v plánu, ale bohužel to kvůli dešti nevyšlo. Tak snad příště :))

   Vymazat
 2. Super, díky za nějaké tipy... O Mikulově a Pálavě už jsem slyšela z více stran, takže se tam chystám asi začátkem září! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzi, tak snad se Ti tam bude líbit! Ale já myslím, že bude...já tam jezdím moc ráda! :))

   Vymazat
 3. Skvelý post!:) Chceš sledovať navzájom na GFC? Daj vedieť!:)

  http://nikolaknazikova.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. Jé Pálava, ta je ode mně cca 10 minutek :)

  www.dollwithcoffee.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. V Café Fara jsme byli a teda my jsme si to neskutečně pochvalovali, takže za nás pořád top. Co je však ještě větší topka, tak je celkově Pálava a hlavně ty cyklostezky mezi vinicemi jsou boží. Takže doporučuju vzít sebou i horská kola.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My se do Café Fara taky chystáme, dostali jsme totiž pobyt jako svatební dar, tak jsem moc zvědavá. :))

   Vymazat

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)