MOJE JARNÍ ČTENÍ

14. 5. 2015
Dnes mám pro vás pro změnu zase tipy na tři na knížky, které mě na jaře zaujaly.

ROBERT FULGHUM: OD ZAČÁTKU DO KONCE
Ke knížce Roberta Fulghuma Od začátku do konce s podtitulem Naše životní riuály se moc ráda vracím. A nejen proto, že jsem si ji nechala od autora podepsat, když byl v Brně na návštěvě. :)
Je plná moc milých příběhů, které spojuje téma rituálů, jež nás provázejí od narození až po chvíli smrti. Vůbec všechny Fulghumovy knížky jsou moc milé oddechovky, třeba na dovolenou jako dělané. :)
****

LOUISE L. HAY: MILUJ SVŮJ ŽIVOT
S knihou Miluj svůj život jsem navázala na sérii knížek o osobním rozvoji a moci podvědomí (nakoukněte sem a sem). Tato opravdu úspěšná kniha (prodalo se jí už víc než 35 milionů výtisků) se pro změnu zabývá spíš uzdravující mocí podvědomí, sama autorka se takto dokázala vyléčit z rakoviny. Na konci je přehled nemocí a psychických problémů, které právě tyto nemoci způsobují s návodem, jak se jich zbavit.
****

SUSIE HODGE: PROČ JE TO UMĚNÍ /100 MODERNÍCH DĚL OD MUNCHA PO STREET ART
Proč je to umění je trochu z jiného soudku. Je to takový soubor 100 moderních děl, u kterých si většinou klademe otázku, jak toto může být považováno za umění? Autorka vždy vysvětluje pozadí vzniku díla a proč by ho nemohlo stvořit malé dítě. Je to takový rychlý přehled, který ale nejde nijak do hloubky. Mě osobně ale nakopla k tomu, abych se o soudobé umění začala zajímat hlouběji a přečetla si i něco víc.
***

Četli jste některou z knížek? Jak se vám líbily? Co právě čtete vy?
Mějte se krásně! Evi

Pod každou knížkou najdete moje zcela naprosto subjektivní hodnocení formou hvězdiček 
*            hrůza, kterou ani nedoporučuji otvírat
**         dá se to přečíst, ale žádná sláva
***      dobrá knížka, stojí za přečtení, ale jsou i lepší
****    knížka se mi moc líbila
*****  absolutní špička, jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla; pět hvězdiček ale moc často nedávám :)

//foto moje ©gathermoments

 • Sdílet:

Mohlo by se vám také líbit:

5 komentářů

 1. Zrovna předevčírem jsem si Miluj svůj život půjčila v knihovně. Sice mi tyhle typy knížek přijdou všechny na jedno brdo, ale občas si je asi fajn něco takového si přečíst a připomenout si tu sílu pozitivního myšlení:) Fulghuma mám taky ráda. A ta poslední zní zajímavě. Dobrý výběr :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, na jedno brdo jsou, ale mám pocit, že si to musím připomínat co nejčastěji, protože snadno sklouznu zase zpátky k negativnímu myšlení...Teď mám rozečtené Čtyři dohody :))

   Vymazat
 2. Mila Evi, narazila jsem na tvuj blog a shodou okolnosti na clanek o knize Miluj svuj zivot. :-), kterou jsem cetla kdysy kdysy davno a podle mne je to docela dobra kniha o osobnim rozvoji. Dobre napsana a hlavne pozitivni :-) a ctyri dohody jsou super, mam audioknihu a posloucham, kdyz na mne jsou chmury :-)
  Hezky den a dobrou cetbu :-)
  Reny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reny, děkuji za milý komentář, díky němu jsem až dneska objevila Tvůj blog! Je parádní, díky! :))

   Vymazat
  2. Ted jsem se nasmala... "paradni" je moc hezke slovo :-) uz jsem to dlouho neslysela :-)
   taky diky moc :-)

   Vymazat

Moc děkuji za všechny komentáře a připomínky, všechny poctivě čtu :))
Psát mi můžete i na email sem (klik)